Czy rzeczywiście boom inwestycyjny wokół kryptowalut jest zasadny?

Kryptowaluta to skrócona nazwa pojęcia waluta kryptograficzna. Czyli nic innego, jak waluta mająca charakter wirtualny.

Aplikacja istnieje w przestrzeni komputera, w aplikacji na smartfon, ale fizycznie nie możemy jej dotknąć. Podobnie zresztą wszystkie transakcje, które mają przebieg elektroniczny, też nie dadzą nam bezpośredniego kontaktu z walutą. Czyli, nie jest to coś namacalnego, co da się dostrzec gołym okiem i faktycznie dotknąć. Jednocześnie, trzeba powiedzieć że unikalność kryptowalut polega na tym, że są one opatrzone specjalnymi kodami. Ale też z drugiej strony, nie istnieje żadna instytucja czy organ, które mogłyby odpowiadać za regulowanie i nadzór rynku. Tym samym. Wszystkie waluty kryptograficzne podlegają wyłącznie rynkowym mechanizmom. I to właśnie one dyktują wartości kursowe.

Historia Bitcoina

Poza tym, trzeba powiedzieć o tym, że transakcje z użyciem kryptowalut też nie są w ogóle jakkolwiek nadzorowane. Blokada czy zajęcia konta przez komornika, również nie mają tu w ogóle racji bytu. To też pewnego rodzaju zaleta, bo mamy do czynienia z dosyć dużą wolnością korzystania z tych środków oraz korzystania nimi. To niewątpliwie jedna z największych zalet. Najpopularniejsza waluta, od której wszystko się zaczęło to Bitcoin, powstały w roku 2009. twórcy nie są znani, ale już w zaledwie 2 lata po wypuszczeniu na rynek, waluta dorównała wartości kursowej dolara amerykańskiego. W połowie 2011 bitcoin był już na poziomie 10 USD. Ceny rosły i rosły, doszło nawet do tego, że 1 bitcoin był wartością równy kwocie 19 000 dolarów. To nie żart.

Wiele rodzajów kryptowalut

Jeśli więc ktoś zainwestował na początku, po latach naprawdę mógł się wzbogacić, zresztą historia zna wiele takich przypadków, co też pokazuje jak wiele konkretnych rozwiązań będziemy mogli dla siebie wykorzystać. Ważne jest to, by nie traktować kryptowalut jako sposób na osiągnięcie bajecznego bogactwa. To jest po prostu jeden z modeli i sposobów inwestowania, obciążony różnymi czynnikami ryzyka, jak każda taka aktywność. Jednocześnie warto mieć na uwadze fakt, że będziemy mogli dzisiaj skorzystać z bardzo wielu sensownych rozwiązań, będących czymś na kształt bardzo dobrze zorganizowanego zdobywania wiedzy. To znaczy, sięgając do różnych źródeł, głównie tych internetowych, możemy poznać podstawowe mechanizmy i zależności, które będą idealnym wprowadzeniem w tematykę kryptowalut. Naprawdę warto przyglądać się temu, co dzieje się na rynku. W szczególności, że kryptowaluty to na dzień dzisiejszy już ponad 1000 różnych opcji. W związku z tym, jest z czego wybierać.

Zacznij inwestować z głową

Można zacząć inwestowanie od tańszych kryptowalut, żeby znacznie lepiej sprawdzić, jak to wszystko odziała w praktyce. Tu więcej na temat kursów kryptowalut: https://comparic.pl/kursy-kryptowalut/. A potem stopniowo zwiększać pulę i inwestować w coraz poważniejsze opcje dostępne na tym rynku. Naprawdę będzie to znacznie bardziej korzystne i sprawniejsze aniżeli lokowanie środków w niewiadome kryptowaluty i zapewnienie sobie potem niczego więcej poza frustracją i stratą pieniędzy, często zresztą niemałych, a tego jak wiadomo, lepiej się ustrzec.

Polecamy także: Google Ads – Marketing Internetowy24